Piegus cytrynowo-makowy. Muffinki.

Przyszła pora, żeby zmierzyć się z przepisem z Weekendowej Cukierni. Tym razem gospodyni – Marta z bloga Jadłonomia wybrała przepis na bardzo przyjemne weekendowe ciasto z makiem. Podobnie jak w przypadku red velvet cake, tym razem również nie mogłam się powstrzymać, i zamiast jednego dużego ciasta upiekłam muffinki. Z podanej ilości składników wyszło mi ich 18. Obawiałam się trochę czy muffinki nie wyjdą płaskie, ale na szczęście podrosły trochę w piekarniku. Bardzo chciałam zrobić polewę do nich tak jak w oryginalnym przepisie, ale nie miałam masła kokosowego i nie udało mi się wyprodukować go samodzielnie wg. instrukcji. Zrobiłam więc krem z serka mascarpone, przepis również poniżej.

Muffinki cytrynowe z makiem

Samo ciasto z czystym sumieniem polecam, bo wyszło bardzo dobre, wilgotne i cytrusowe. Idealne do popołudniowej kawki lub herbatki, no i robi się dosłownie w mgnieniu oka. Polecam!

Muffinki cytrynowe z makiem
Prep time: 15 mins
Cook time: 20 mins
Total time: 35 mins
Serves: 18
Ingredients
  • 2 szklanki mąki
  • 1 szklanka mleka roślinnego (dałam sojowe)
  • 2/3 szklanki maku
  • 3/4 szklanki brązowego cukru
  • 1/2 szklanki oleju
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • sok i skórka otarta z 2 cytryn (wcześniej sparzonych)
  • szczypta soli
  • Krem
  • opakowanie serka mascarpone
  • 3-4 łyżki cukru pudru (lub więcej do smaku)
  • sok wyciśnięty z połówki pomarańczy
  • wiórki kokosowe
Instructions
  1. W jednym naczyniu zmiksuj krótko składniki mokre: mleko, olej, sok i skórkę cytryny oraz cukier. W drugim naczyniu wymieszaj przesianą mąkę, proszek do pieczenia, mak i sól.
  2. Składniki mokre dodaj do suchych i wymieszaj szybko, do połączenia składników (wystarczy łyżką).
  3. Formę do muffinek wyłóż papilotkami. Do każdej nakładaj porcję ciasta do 3/4 wysokości. Piecz 20 minut w 180 stopniach.
  4. Gotowe mufiinki zostaw do wystudzenia w piekarniku z lekko uchylonymi drzwiczkami.
  5. W miseczce umieść serek mascarpone, cukier i sok z pomarańczy. Zmiksuj na jednolitą masę. Każdą muffinkę smaruj po wierzchu kremem i obtaczaj w wiórkach kokosowych. Smacznego!

Przepis bierze udział w akcji:

Jedna odpowiedź na “Piegus cytrynowo-makowy. Muffinki.”

  1. Awatar jagódka

    Uwielbiam muffiny pod taką kokosową chmurką:)

    Polubienie

Dodaj komentarz

Subskrybuj!

Nowe, pyszne przepisy prosto na twoją skrzynkę pocztową (ZERO spamu):

Najnowsze przepisy

  • Makaron z sosem pomidorowym (najprostszy)
  • Babeczki Wielkanocne "Gniazdka"
  • Jak zrobić pesto z bazylii?
  • Zupa z jarmużem i kiełbaską
  • Kremowa Zupa Serowo - Brokułowa
  • Sałatka jarzynowa

Najnowsze komentarze

  1. Mascarpone's awatar
  2. Agnieszka's awatar

    Upiekłam dzisiaj tylko dodałam mąki migdałowej wyszły pyszne naprawdę, można masła mniej trochę włożyć 👍👍😉

Znajdziesz mnie tez na

Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów
rondel